Uzman Ara

Kilo Yönetimi – Kilo Alma ve Verme


Bilindiği üzere gelişen yiyecek sektörü ve artan teknoloji ile birlikte piyasada ortaya çıkan sağlıksız besinler, bilinçsiz yapılan diyetler, hareketsiz bir yaşam ile birleştiğinde kişilerin istenmeyen kilolar almasına neden olmaktadır.

Bu istenmeyen kilolar da vücudumuzun sağlığının bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple sağlık bir yaşam istiyorsanız, sağlıklı kiloda olmanız şart. Sağlıklı bir kiloda olmanın yolu ise beslenme konusunda uzman kişiler ile birlikte size özel bir beslenme planı oluşturmaktan ve bu planı düzenli bir şekilde uygulamaktan geçiyor.

Size özel beslenme planınız oluşturulurken kan değerleriniz, boyunuz, kilonuz, kas, yağ, sıvı oranlarınız gibi parametreler göz önüne alınır ve sizin için en doğru olan plan hazırlanır.

Unutmayın ki diyet yapmak veya beslenme planına başlamak aç kalmak, yemek yememek değildir, düzenli ve sağlıklı beslenmeyi keşfetmektir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir konu var. Kilomuzu ideal düzeyde korumak, kilomuzu ideal düzeye getirmekten daha önemlidir.

Bu sebeple beslenme planını kısa süre uygulanacak bir program olarak düşünmemeli, yeni bir hayat tarzı olarak benimsemeli ve hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz.  

5